Nasze życie nie zawsze toczy się w taki sposób jak chcemy. Jest wiele takich rzeczy, które mogą powodować dość spore problemy. Do nich zaliczyć możemy chociażby kłopoty finansowe. W obecnych czasach nie trudno jest popaść w długi. Praca nie jest już tak pewna jak kiedyś i w każdym momencie możemy spodziewać się tego, że będzie redukcja etatów w naszym miejscu pracy i zwyczajnie dostaniemy wypowiedzenie. Jednocześnie bardzo wiele osób ma na swoich barkach różne zobowiązania np. kredyt hipoteczny. W takim przypadku nie jesteśmy w stanie wszystkiego spłacać w terminie, a przynajmniej nie do czasu, aż nie znajdziemy nowego etatu. Jest to dość wielkim kłopotem i musimy mieć tego pełną świadomość. Co prawda niektóre banki dają możliwość przerwania spłaty na kilka miesięcy. Jest to okres, który pozwoli na znalezienie pracy i ustabilizowanie swojego majątku. Po tym czasie jednak będziemy musieli powrócić do spłaty zobowiązania. Jeżeli w dalszym ciągu nie będziemy mieli pracy i pieniędzy to zwyczajnie sprawa zostanie skierowana na drogę sądową. W takim przypadku zdecydowane zostanie, że majątek ma zostać wyegzekwowany na drodze postępowania egzekucyjnego przez komornika.

Komornik

Komornik jest funkcjonariuszem publicznym, którego głównym zadaniem jest zajmowanie składników majątkowych na rzecz wierzyciela. Dokonuje tego w postępowaniu egzekucyjnym. Jest w stanie zająć konta bankowe i przeznaczyć zgromadzone tam fundusze na poczet spłaty zobowiązania. Jeżeli to nie rozwiąże sytuacji to będzie w stanie zajmować też inne składniki majątkowe, a w tym ruchomości oraz nieruchomości. Zwykle do takich elementów zaliczyć można samochody, urządzenia elektronice, sprzęt AGD, gadżety itd. Oczywiście nie wszystko może zostać odebrane w trakcie postępowania. Jest cała lista takich elementów, które nie mogą zostać zajęte przez komornika. Przede wszystkim są to rzeczy, które niezbędne są do godziwego życia, nauki oraz pracy. Nie mogą zostać odebrane nam też zwierzęta domowe. Inna sprawa jest ze zwierzętami hodowlanymi – mogą zostać zabrane, ale też nie wszystkie. Egzekucji nie podlega odzież osobista, robocza oraz bielizna.

Pieniądze zawsze stanowią problem (sxc.hu)

Pieniądze zawsze stanowią problem (sxc.hu)

Postępowanie egzekucyjne

Może zostać zajęte ubranie, które nie jest wykorzystywane na co dzień, a przedstawia znaczą wartość. Na przykład wszelkiego rodzaju garnitury, torebki itd. Nie mogą zostać odbierane rzeczy, których wartość jest niewielka, ale mają one dużą wartość sentymentalną np. pamiątki itd. Ponadto nie można odbierać takiej rodzinie stypendiów, świadczeń alimentacyjnych, pieniędzy z programu 500+ oraz innych dodatków wręczanych przez Skarb Państwa. To samo tyczy się narzędzi niezbędnych do wykonywania pracy, samochodów służbowych czy też książek edukacyjnych. Jeżeli ktoś jest zainteresowany pracą jako Komornik Kraków to musi ukończyć szkołę w kierunku prawa. Następnie odbyć aplikację komorniczą oraz złożyć egzamin komorniczy. Dodatkowo taka osoba będzie musiała mieć doświadczenie w pracy jako asesor komorniczy. Musi mieć też nieposzlakowaną opinię, być nie karana, zdrowa pod względem psychicznym i o dobrym zdrowiu ogólnym. Komornikami mogą zostać też osoby mające inne zawody prawnicze. Są wtedy zwolnione z niektórych wymogów np. odnośnie aplikacji komorniczej.

http://amon.com.pl/wp-content/uploads/2016/05/moneta.jpghttp://amon.com.pl/wp-content/uploads/2016/05/moneta-300x300.jpgLucjaBiznes i finansekomornik,pieniądze,wydatki
Nasze życie nie zawsze toczy się w taki sposób jak chcemy. Jest wiele takich rzeczy, które mogą powodować dość spore problemy. Do nich zaliczyć możemy chociażby kłopoty finansowe. W obecnych czasach nie trudno jest popaść w długi. Praca nie jest już tak pewna jak kiedyś i w każdym momencie możemy...