To w jaki sposób wyglądają produkty na półkach w sklepie ma ogromne znacznie. Dzięki temu jesteśmy w stanie przyciągnąć większą liczbę klientów i nakłonić ich do wybrania naszego wyrobu, a nie konkurencji. To jak wielki nacisk kładziemy na walory estetyczne jest dobrze widoczne w każdym sklepie, gdzie mamy szeroki wybór produktów. Producenci prześcigają się w nowatorskich rozwiązaniach, używaniem różnych materiałów, wzorów i form.

Jest to dla nas rzeczą naprawdę ważną i powinniśmy mieć pełną świadomość tego, że jakość nie jest wszystkim. Oczywiście będziemy musieli zadać nie tylko o to, aby opakowanie było wizualnie estetyczne, ale również o to, aby mogło spełniać swoje podstawowe założenie, czyli chronić wyrób przed uszkodzeniem. Ma to znaczenie w szczególności, gdy przechowywane w nim wyroby mają wysoką wartość i jednocześnie są podatne na uszkodzenia – tak jak elektronika użytkowa. Nikt nie kupi sprzętu, w którym opakowanie zostało zniszczone, bo jest to duże ryzyko, ze sprzęt również będzie wadliwy.

Dodatkowe problemy

Nawet jeżeli ktoś zdecyduje się na kupienie takiego produktu lub uszkodzenia nie będą widoczne na pierwszy rzut oka to później będziemy mieli dodatkowe problemy. Przede wszystkim będziemy musieli się liczyć z tym, że ludzie będą decydowali się na zwroty. W tedy będziemy musieli rozpatrywać dziesiątki reklamacji, co nie tylko wpłynie negatywnie na nasze finanse, ale również na wizerunek takiej formy. Stracimy zaufanie i co za tym idzie – klientów. Nie możemy pozwolić sobie na to, aby takie rzeczy zdarzały się w rzeczywistości i dlatego powinniśmy poświęcić naprawdę sporo czasu na to, aby jednak móc wziąć kontrolę na takimi elementami. Zwykle stosowane są opakowania kartonowe, które nie są jednak w stanie zabezpieczyć produktu np. przed upadkiem z wysokości. Dobrze chronią jedynie przez zarysowaniem oraz ekspozycją np. na światło itd. Jeżeli chcemy, aby było ono lepiej zabezpieczone to konieczne będzie zastosowanie jakiegoś dodatkowego wypełnienia, które będzie już mogło bezpośrednio chronić produkt.

Produkty muszą być dokładnie zapakowane (sxc.hu)

Produkty muszą być dokładnie zapakowane (sxc.hu)

Styropian jako ratunek

W tym celu często stosuje się takie rozwiązania jak kształtki styropianowe. Są one niezwykle skuteczne, bo są w stanie przyjąć energię w radzie upadku lub innego fizycznego odkształcenia. Pochłaniają cały impet i sprawiają, że nie dochodzi do żadnych uszkodzeń. Wytwarzane są one na specjalne zamówienie i są dokładnie dopasowane do wyglądu danego urządzenia. Dzięki temu jesteśmy w stanie zmieścić je na niewielkiej powierzchni i sprawić, że wielkość opakowania nie będzie różniła się od wcześniejszej wersji. Są one też na tyle lekkie, że masa opakowania nie będzie znacząco większa. Będziemy mogli transportować je w taki sam sposób jak wcześniej lub nawet udoskonalić ten proces o dodatnie opakowania zbiorczego. Pozwoli ono na dodatkowe zabezpieczenie produktów w takcie transportowania – czyli w procesie, w którym najczęściej dochodzi do zniszczenia zarówno opakowania, jak i produktu.

http://amon.com.pl/wp-content/uploads/2016/07/styropian.jpghttp://amon.com.pl/wp-content/uploads/2016/07/styropian-300x300.jpgJanReklama i marketingsklepy,styropian,transport,zabezpieczenia
To w jaki sposób wyglądają produkty na półkach w sklepie ma ogromne znacznie. Dzięki temu jesteśmy w stanie przyciągnąć większą liczbę klientów i nakłonić ich do wybrania naszego wyrobu, a nie konkurencji. To jak wielki nacisk kładziemy na walory estetyczne jest dobrze widoczne w każdym sklepie, gdzie mamy szeroki...