Rowery to jedne z najchętniej wybieranych środków transportu na lato nie licząc oczywiście samochodów. Samochód daje nam wygodę, ale rowery służą przede wszystkim do ćwiczeń i rekreacji. Wystarczy w ładny dzień spojrzeć na ulice i niewątpliwie zobaczymy dziesiątki rowerzystów i osób, które po prostu spędzają aktywnie dzień jeżdżąc na rowerze. Jest to bardzo korzystne dla zdrowia, ponieważ sama jazda obniża ciśnienie i pomaga utrzymać zdrową sylwetkę. Gdy zamierzamy rozpocząć taką właśnie aktywność to przyda nam się odpowiedni rower. Tu właśnie pojawia się problem bo wybór jest tak duży, że można się w nim pogubić. Lepiej jechać do dużego sklepu i zająć na dłuższy czas sprzedawcę, ponieważ to on może pomóc nam i doradzić jaki rower będzie dla nas najlepszy.

Rower uniwersalny

Zdecydowana większość osób wybiera rowery uniwersalne, które zwane są także jako rowery MTB. Ta klasa rowerów jest określana jako uniwersalna, ponieważ nadaje się do każdego terenu. Dobrze spisze się w warunkach szosowych, ale nic nie stoi nam na przeszkodzie by jechać nimi w teren. Jeżeli nie mamy pomysłu na to, gdzie będziemy dokładnie jeździć, to ten wybór będzie dla nas najlepszy. Poza tym rowery MTB występują w wielu wariantach wyglądu, przez co dają nam dość duże pole manewru. Kupując taki rower musimy także pamiętać o odpowiednim wyposażeniu go w dzwonek i komplet świateł, uwzględniając zarówno przednie jak i tylne oświetlenie. To jest główny warunek, jeśli chcemy poruszać się rowerem po drogach.

rower miejski (pixabay.com)

Jakość i cena

Zgodnie z utartym już schematem, najczęściej z rosnącą ceną jest wprost proporcjonalna jakość roweru. Im więcej wyłożymy pieniędzy, tym lepszej jakości rower dostaniemy. Wszystko zależy od naszych preferencji i możliwości finansowych. Dość istotną rolę będzie odgrywać także fakt, jak dużo czasu będziemy poświęcać na rower, bo przecież nie opłaca się wydawać kilka tysięcy złotych, gdy zamierzamy jeździć raz w tygodniu. Poza tym rowery z niższej półki będą bardziej narażone na uszkodzenia związane z eksploatacją. Z czasem można w rower także inwestować. Przykładowo można kupić lepszej jakości przerzutki takie jak shimano slx RowerTour. W ten sposób można wyposażyć rower z niższej półki, tworząc dużo lepszy sprzęt. Można to nazwać czymś z rodzaju tuningu, ale przecież nic nie stoi nam na drodze, aby ulepszać nasz rower. Wszystko zależy już od naszych preferencji i wyobraźni.

http://amon.com.pl/wp-content/uploads/2017/06/rowery-4.jpghttp://amon.com.pl/wp-content/uploads/2017/06/rowery-4-300x300.jpgJanSport i aktywność fizycznaaktywność,jakość,rower,sport,zakup
Rowery to jedne z najchętniej wybieranych środków transportu na lato nie licząc oczywiście samochodów. Samochód daje nam wygodę, ale rowery służą przede wszystkim do ćwiczeń i rekreacji. Wystarczy w ładny dzień spojrzeć na ulice i niewątpliwie zobaczymy dziesiątki rowerzystów i osób, które po prostu spędzają aktywnie dzień jeżdżąc na...