Rowerzyści wcale nie mają tak łatwo jak mogłoby się wydawać. Gdy tylko słońce wyjdzie zza chmur, a temperatura staje się całkiem znośna, to tłumy rowerzystów wyjeżdżają na ulicę. Jest to całkiem fajny widok, ponieważ tak wielu ludzi dba o swoją kondycję i regularnie trenuje. Jednak kierowcy samochodów wcale się z tego powodu nie cieszą. Rowerzysta na drodze publicznej jest ogromnym problemem dla kierowców. Niekiedy nie da się go bez problemu wyminąć a w godzinach szczytu rowerzyści tworzą ogromne korki. Nie trzeba wspominać co czują w tym momencie kierowcy samochodów. Poza tym warto wspomnieć, że rowerzystą może być osoba, która nie ma zielonego pojęcia o przepisach ruchu drogowego, przez co są zagrożeniem dla innych użytkowników dróg publicznych.

Własne bezpieczeństwo

Gdy zamierzamy wyjechać rowerem na miasto to trzeba spełnić kilka ważnych warunków. Pierwszym będzie przede wszystkim oświetlenie, bo rower musi być zawsze widoczny. Wiadomo, że oświetlenie w dzień nie jest wymuszane na rowerzystach, ale zaspani kierowcy mogą nie zauważyć roweru. To niestety czasem się zdarza, a wyposażenie roweru w całkiem mocne światła LED to będzie koszt zaledwie 60zł. Warto wspomnieć także o kaskach rowerowych, które nie cieszą się zbyt dużą sławą. To w zasadzie dlatego, że są bardzo niewygodne. Jednak mając zamiar jeździć po mieście, dobrym pomysłem będzie założenie tego kasku. W każdym razie, nawet przy małej wywrotce kask uratuje naszą głowę przed cięższym urazem.

oświetlenie rowerowe (pixabay.com)

Sprawny rower

Wyruszając w jakąkolwiek trasę na rowerze musimy się upewnić czy nasz sprzęt jest sprawny. To nie to samo co samochód czy motocykl. W rowerze bardzo łatwo jest odciąć hamulce, a na co dzień takich rzeczy nie sprawdzamy. Czasem trzeba będzie dokonać małych napraw, które pozwolą nam uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Rower pomimo tego, że składa się raczej z niewielu części to też czasem trzeba serwisować. Szczególnie awaryjna jest cały układ napędowy. Wskazane jest aby co jakiś czas go smarować, używając do tego wskazanego przez producenta smaru. Jednak gdy nie zadbamy w porę o nasz rower to trzeba będzie wymienić parę części, ale wtedy już lepiej kupić coś z wyższej półki, a takie są niewątpliwie części xlc RowerTour.com. Niestety przy poruszaniu się rowerem po mieście nic nie zagwarantuje nam stuprocentowego bezpieczeństwa, ponieważ jako rowerzyści jesteśmy najsłabszym ogniwem na drodze, które w razie wypadku może najbardziej ucierpieć.

http://amon.com.pl/wp-content/uploads/2017/06/rowery-9.jpghttp://amon.com.pl/wp-content/uploads/2017/06/rowery-9-300x300.jpgAdrian KarpackiSpołeczeństwobezpieczeństwo,kask,podróż,rower,ruch drogowy
Rowerzyści wcale nie mają tak łatwo jak mogłoby się wydawać. Gdy tylko słońce wyjdzie zza chmur, a temperatura staje się całkiem znośna, to tłumy rowerzystów wyjeżdżają na ulicę. Jest to całkiem fajny widok, ponieważ tak wielu ludzi dba o swoją kondycję i regularnie trenuje. Jednak kierowcy samochodów wcale się...