Jadąc na dłuższe wakacje zabieramy ze sobą mnóstwo rzeczy. Są to przede wszystkim ubrania, prowiant, rzeczy codziennego użytku i inne przydatne przedmioty. Zabieramy ze sobą też rzeczy, które wiążą się z naszym hobby czyli wędki, karty czy nawet sprzęt elektroniczny. Problem pojawia się w przypadku gdy bardzo lubimy jeździć na rowerze, a wyjazd jest skierowany chociażby nad morze. Nad morzem jest wiele ciekawych szlaków rowerowych, ale nie widzi nam się jazda na wypożyczonym rowerze. Jest na to sposób, bo rower można zabrać ze sobą, ale potrzebne będzie na to miejsce. Mało kto ma tak duży samochód, żeby rower zmieścił się do bagażnika, więc trzeba będzie pomyśleć trochę w inny sposób.

Jak zabrać rower?

Najlepiej czujemy się na własnym rowerze więc chcąc jeździć na rowerze będąc nad morzem, na pewno nie zrezygnujemy z własnego. Dlatego jedynym sensownym pomysłem będzie zabranie go ze sobą. Rower można przewieźć tak właściwie na dwa sposoby. Służą do tego bagażniki samochodowe RowerTour. Pozwalają one na przyczepienie roweru do budowy samochodu, ale trzeba o tym pamiętać. Bezpieczniejszym wyjściem będzie przyczepienie rowerów do bagażnika dachowego. Wtedy tylko trzeba pamiętać, że samochód jest trochę wyższy i nie przejedziemy przez ciaśniejsze mosty. Drugim wyjściem jest zamontowanie rowerów na specjalnym wysięgniku za pojazdem. To rozwiązanie jest dużo bardziej bezpieczne, bo rowery nie wystają za obręb samochodu, przez co jest mniejsza szansa na kolizję z tego powodu.

przewożenie rowerów samochodem (pixabay.com)

Korzyści

Biorąc swój rower na wakacje dajemy sobie możliwość przemierzania ciekawych szlaków na własnym rowerze. Niezależnie od tego gdzie pojedziemy, to i tak będziemy mieć duże możliwości przy planowaniu tras rowerowych. Zarówno nad morzem jak i na terenach górskich znajdziemy dużą ilość ciekawych szlaków. Wszystkie miejscowości turystyczne umożliwiają takie atrakcje, więc zawsze będzie to dobry pomysł. Poza tym rower możemy wykorzystać nawet zamierzając zrobić poranne zakupy w oddalonym od miejsca pobytu sklepie. Warto jeszcze wspomnieć o korzyściach zdrowotnych, ponieważ jazda na rowerze to jeden z najlepszych sposobów na trening. Będąc nad morzem lub w górach będziemy podatni na świeże i bardzo zdrowe powietrze.

http://amon.com.pl/wp-content/uploads/2017/08/wakacje.jpghttp://amon.com.pl/wp-content/uploads/2017/08/wakacje-300x300.jpgLucjaSport i aktywność fizycznapodróż,rower,szlaki rowerowe,wakacje,wycieczka
Jadąc na dłuższe wakacje zabieramy ze sobą mnóstwo rzeczy. Są to przede wszystkim ubrania, prowiant, rzeczy codziennego użytku i inne przydatne przedmioty. Zabieramy ze sobą też rzeczy, które wiążą się z naszym hobby czyli wędki, karty czy nawet sprzęt elektroniczny. Problem pojawia się w przypadku gdy bardzo lubimy jeździć...